E-LEARNING

SEKTOR 3.0

Masz już konto:

Dołącz do ludzi, którzy chcą tworzyć społeczne organizacje przyszłości!

E-learning, realizowany w ramach programów Sektor 3.0 i My Digital Life, to bezpłatny cykl szkoleń online, które pozwolą Ci zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie nowych technologii przydatnych w działalności organizacji społecznych.

Tematy kursów

Wprowadzenie do transformacji cyfrowej

To jedyny w Polsce bezpłatny cykl kursów online dla NGO, które pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie nowych technologii przydatnych w działalności organizacji społecznych.

Dzięki projektowi realizowanemu w ramach programów Sektor 3.0 i My Digital Life użytkownicy otrzymują dostęp do bezpłatnego narzędzia prowadzącego krok po kroku przez proces transformacji organizacji.

Kursy są dla Ciebie

jesteś liderem/liderką i realizujesz lub koordynujesz projekty w organizacji.
zajmujesz się komunikacją działań Twojej organizacji.
chcesz, aby Twoja organizacja potrafiła w pełni wykorzystać potencjał, który daje technologia.
chcesz nauczyć się wykorzystywać technologię do osiągania realnych korzyści (w tym finansowych i organizacyjnych).
zależy Ci na wprowadzeniu nowych rozwiązań i usprawnieniu działania Twojej organizacji.
chcesz świadomie uczestniczyć w zmianach zachodzących w świecie zamiast “płynąć z prądem”.

Dlaczego warto dołączyć?

Będziesz mieć możliwość wprowadzenia zmian, które przyniosą realne korzyści w realizowaniu misji organizacji.
Nie zapłacisz za udział w kursie.
Poznasz przydatne i praktyczne rozwiązania polecane przez praktyków i działaczy organizacji społecznych.
Otrzymasz certyfikat potwierdzający uzyskane kompetencje.
Depositphotos_416664688_XL

Jak będziesz się uczyć?

W dowolnym miejscu i o dogodnej dla siebie porze.
Metodą małych kroków i osiągania szybkich rezultatów przy wdrożeniu.
Samodzielnie wybierając kolejność kursów.
Korzystając z dostępu do bogatej biblioteki video i interaktywnych zadań

Eksperci

Marcin Gołąbek

Hello Octopus

Jakub Gruszecki

Sektor 3.0

Noemi Gryczko

My Digital Life

Aleksandra Janus

Centrum Cyfrowe

Anna Stokowska

Katalyst Education

Kamil Śliwowski

Otwarte Zasoby/ Sektor 3.0

Ania Orzech(1)

Anna Jadwiga Orzech

Láska Nebeská

Maczuga

Piotr Maczuga

Fundacja Digital Creators

PARTNERZY

PARTNERZY GŁÓWNI
PARTNERZY
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Monika Schmeichel-Zarzeczna

monika.schmeichel@frsi.org.pl

Katarzyna Nadia Walczak

Láska nebeská​

Zajmuje się wdrażaniem i wspieraniem klientów w ich codziennych działaniach PR. Uczy organizacje pozarządowe jak dbać o wizerunek w Internecie i jak Internet wykorzystać do czynienie dobra. Studentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Poszukuje połączeń między technologią a pomaganiem. Prywatnie prowadzi profil na Instagramie @bezplastiku, na którym stara się delikatnie acz przekonująco opowiadać o tym, że świat bez plastiku byłby piękniejszy.

Marcin Gołąbek

Hello Octopus

Konsultant ds. marketingu internetowego. Certyfikowany specjalista w zakresie tworzenia strategii. Współtwórca agencji hello octopus. Ceni współpracę z organizacjami społecznymi i posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia, doradza, tworzy plany i strategie, a także realizuje działania marketingowe oraz reklamowe dla klientów ze wszystkich sektorów (start’upy, biznes, uczelnie wyższe, organizacje społeczne). Współpracował z dużymi ogólnopolskimi i regionalnymi organizacjami, m.in. FRSI, Stowarzyszenie Klon/Jawor, OPUS, Fundacja Tesco, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz małymi lokalnymi organizacjami z całej Polski.

Jakub Gruszecki

Sektor 3.0

PMO w zespole programu Sektor 3.0. Koordynuje sprawy formalne oraz administracyjne. Odpowiada również za prowadzenie wirtualnego biura dla zespołu osób, pracujących w różnych częściach Polski. Umiejętności zdobyte jako PMO wykorzystuję również jako Event Manager przy organizacji Festiwalu Sektor 3.0, gdzie sprawy administracyjne łączy z kwestiami technicznymi.

Noemi Gryczko

My Digital Life

Projektuje doświadczenia edukacyjne online i offline. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Wspierała ponad 400 profesorów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w transformacji cyfrowej. Zarządza programem rozwoju kompetencji cyfrowych My Digital Life mydigitallife.pl. Od 7 lat pracuje wyłącznie zdalnie, co bardzo sobie chwali.

Aleksandra Janus

Centrum Cyfrowe

Doktorka antropologii, dyrektorka Centrum Cyfrowego i kierowniczka działającej w jego ramach Pracowni Otwierania Kultury, kuratorka programu „Exercising modernity”, współautorka i kuratorka inicjatywy Laboratorium muzeum. Interesuje ją społeczna rola instytucji kultury oraz ich relacje z odbiorcami, specjalizuje się w transformacji cyfrowej i otwieraniu dostępu do zasobów dziedzictwa, a także analizie i wdrażaniu strategii partycypacyjnych i badaniach publiczności. Współpracowniczka Ośrodka Badań nad Kulturami Pamięci UJ,wykładowczyni School of Ideas SWPS, członkini rady serii wydawniczej Wystawianie Teorii oraz FestivALTers — grupy działającej przy FestivALT. Członkini grupy Muzea dla Klimatu i kolektywu Kultura dla Klimatu.

Karolina Pomarańska

Caltha

Project managerka, wdrożeniowiec CiviCRMa, ogarnia dane kontaktowe i procesy przepływu informacji w organizacjach pozarządowych pomagając odkryć, co można i trzeba z nimi robić. Prywatnie żeglująca, szydełkująca kociara

Anna Stokowska

Katalyst Education

Team leaderka i managerka projektów z wieloletnim doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych. W fundacji Katalyst Education prowadzi zgrany zespół pełnych pasji profesjonalistów tworzących Pi-stację i Mapę Karier – darmowe, otwarte zasoby edukacyjne.

Kamil Śliwowski

Otwarte Zasoby/ Sektor 3.0

Trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej, w szczególności dot. prawa autorskiego, otwartych zasobów i bezpieczeństwa w sieci. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy i kultury: Creative Commons, prowadząc działania edukacyjne zarówno w Polsce jak i międzynarodowo. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacjami Panoptykon i Szkoła z Klasą, blogiem Sektor 3.0, tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.

Anna Jadwiga Orzech

Láska Nebeská

#GirlBoss kolektywu Láska Nebeská, z którym współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi. Doradza i szkoli w zakresie komunikacji internetowej, employer brandingu w NGO i nowych technologii w działaniach HR, kieruje działem komunikacji w WOŚP. Z III sektorem związana od dwudziestu lat. Od 2010 roku, dzięki seminarium The New Media in the Middle East na Uniwersytecie Karola w Pradze fascynuje się wpływem nowych mediów na zmiany społeczne i działania społeczne.

Aleksandra Czetwertyńska

Centrum Cyfrowe

Z wykształcenia polonistka, zawodowo od lat związana z edukacją i środowiskiem NGO. Koordynowała m. in. projekty edukacji filmowej (Filmoteka Szkolna. Akcja!), czytelniczej (Miłosz OdNowa), kulturalnej (Sztuka Zaangażowania). W Centrum kieruje zespołem Otwartej Edukacji i prowadzi Spółdzielnię Otwartej Edukacji „SpołEd”, która zajmuje się zachęcaniem do otwartości szkół i bibliotek. Prowadzi warsztaty i szkolenia z tworzenia otwartych zasobów i wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole. Członkini Prezydium Koalicji Otwartej Edukacji. Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. 

Piotr Maczuga

Fundacja Digital Creators

Od ponad 15 lat związany zawodowo z branżą multimedialną jako twórca, producent, publicysta i dydaktyk. Projektował i prowadził studia wideo i przestrzenie multimedialne (m.in. w Centrum Nowych Technologii Digital Knowledge Village w Warszawie). Współpracował z ramach kilkudziesięciu projektów z edukatorami z prawie 20 krajów. Wyprodukował kilka tysięcy konferencji online, webinarów i audycji internetowych.

Prowadzi warsztaty i szkolenia dla firm i instytucji publicznych w zakresie cyfrowych narzędzi i ich wykorzystania w edukacji oraz marketingu. Prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 

Fundator Fundacji Digital Creators. Ambasador EPALE – elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych, stworzonej przez Komisję Europejską.

Katarzyna Werner-Mozolewska

Centrum Cyfrowe

Socjolożka i etnografka. W Centrum zajmuje się działaniami w ramach Spółdzielni Otwartej Edukacji SpołEd. Współtworzyła i przez długi czas koordynowała projekt Otwarte zabytki. Interesuje się m.in. zastosowaniem nowoczesnych technologii w edukacji i praktycznym wykorzystaniem danych publicznych. W wolnych chwilach uczy się programowania i organizuje spływy kajakowe.