To jedyny w Polsce bezpłatny cykl kursów online dla NGO, które pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie nowych technologii przydatnych w działalności organizacji społecznych.
Dzięki projektowi realizowanemu w ramach programów Sektor 3.0 i My Digital Life użytkownicy otrzymują dostęp do bezpłatnego narzędzia prowadzącego krok po kroku przez proces transformacji organizacji.
Láska Nebeská
Hello Octopus
Sektor 3.0
My Digital Life
Centrum Cyfrowe
Caltha
Katalyst Education
Otwarte Zasoby/ Sektor 3.0
Láska Nebeská
Centrum Cyfrowe
Fundacja Digital Creators
monika.schmeichel@frsi.org.pl
Program Sektor 3.0 jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Projekt My Digital Life jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability.
Láska nebeská
Zajmuje się wdrażaniem i wspieraniem klientów w ich codziennych działaniach PR. Uczy organizacje pozarządowe jak dbać o wizerunek w Internecie i jak Internet wykorzystać do czynienie dobra. Studentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Poszukuje połączeń między technologią a pomaganiem. Prywatnie prowadzi profil na Instagramie @bezplastiku, na którym stara się delikatnie acz przekonująco opowiadać o tym, że świat bez plastiku byłby piękniejszy.
Hello Octopus
Konsultant ds. marketingu internetowego. Certyfikowany specjalista w zakresie tworzenia strategii. Współtwórca agencji hello octopus. Ceni współpracę z organizacjami społecznymi i posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia, doradza, tworzy plany i strategie, a także realizuje działania marketingowe oraz reklamowe dla klientów ze wszystkich sektorów (start’upy, biznes, uczelnie wyższe, organizacje społeczne). Współpracował z dużymi ogólnopolskimi i regionalnymi organizacjami, m.in. FRSI, Stowarzyszenie Klon/Jawor, OPUS, Fundacja Tesco, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz małymi lokalnymi organizacjami z całej Polski.
Sektor 3.0
PMO w zespole programu Sektor 3.0. Koordynuje sprawy formalne oraz administracyjne. Odpowiada również za prowadzenie wirtualnego biura dla zespołu osób, pracujących w różnych częściach Polski. Umiejętności zdobyte jako PMO wykorzystuję również jako Event Manager przy organizacji Festiwalu Sektor 3.0, gdzie sprawy administracyjne łączy z kwestiami technicznymi.
My Digital Life
Projektuje doświadczenia edukacyjne online i offline. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Wspierała ponad 400 profesorów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w transformacji cyfrowej. Zarządza programem rozwoju kompetencji cyfrowych My Digital Life mydigitallife.pl. Od 7 lat pracuje wyłącznie zdalnie, co bardzo sobie chwali.
Centrum Cyfrowe
Doktorka antropologii, dyrektorka Centrum Cyfrowego i kierowniczka działającej w jego ramach Pracowni Otwierania Kultury, kuratorka programu „Exercising modernity”, współautorka i kuratorka inicjatywy Laboratorium muzeum. Interesuje ją społeczna rola instytucji kultury oraz ich relacje z odbiorcami, specjalizuje się w transformacji cyfrowej i otwieraniu dostępu do zasobów dziedzictwa, a także analizie i wdrażaniu strategii partycypacyjnych i badaniach publiczności. Współpracowniczka Ośrodka Badań nad Kulturami Pamięci UJ,wykładowczyni School of Ideas SWPS, członkini rady serii wydawniczej Wystawianie Teorii oraz FestivALTers — grupy działającej przy FestivALT. Członkini grupy Muzea dla Klimatu i kolektywu Kultura dla Klimatu.
Caltha
Project managerka, wdrożeniowiec CiviCRMa, ogarnia dane kontaktowe i procesy przepływu informacji w organizacjach pozarządowych pomagając odkryć, co można i trzeba z nimi robić. Prywatnie żeglująca, szydełkująca kociara
Katalyst Education
Team leaderka i managerka projektów z wieloletnim doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych. W fundacji Katalyst Education prowadzi zgrany zespół pełnych pasji profesjonalistów tworzących Pi-stację i Mapę Karier – darmowe, otwarte zasoby edukacyjne.
Otwarte Zasoby/ Sektor 3.0
Trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej, w szczególności dot. prawa autorskiego, otwartych zasobów i bezpieczeństwa w sieci. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy i kultury: Creative Commons, prowadząc działania edukacyjne zarówno w Polsce jak i międzynarodowo. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacjami Panoptykon i Szkoła z Klasą, blogiem Sektor 3.0, tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.
#GirlBoss kolektywu Láska Nebeská, z którym współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi. Doradza i szkoli w zakresie komunikacji internetowej, employer brandingu w NGO i nowych technologii w działaniach HR, kieruje działem komunikacji w WOŚP. Z III sektorem związana od dwudziestu lat. Od 2010 roku, dzięki seminarium The New Media in the Middle East na Uniwersytecie Karola w Pradze fascynuje się wpływem nowych mediów na zmiany społeczne i działania społeczne.
Z wykształcenia polonistka, zawodowo od lat związana z edukacją i środowiskiem NGO. Koordynowała m. in. projekty edukacji filmowej (Filmoteka Szkolna. Akcja!), czytelniczej (Miłosz OdNowa), kulturalnej (Sztuka Zaangażowania). W Centrum kieruje zespołem Otwartej Edukacji i prowadzi Spółdzielnię Otwartej Edukacji „SpołEd”, która zajmuje się zachęcaniem do otwartości szkół i bibliotek. Prowadzi warsztaty i szkolenia z tworzenia otwartych zasobów i wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole. Członkini Prezydium Koalicji Otwartej Edukacji. Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.
Od ponad 15 lat związany zawodowo z branżą multimedialną jako twórca, producent, publicysta i dydaktyk. Projektował i prowadził studia wideo i przestrzenie multimedialne (m.in. w Centrum Nowych Technologii Digital Knowledge Village w Warszawie). Współpracował z ramach kilkudziesięciu projektów z edukatorami z prawie 20 krajów. Wyprodukował kilka tysięcy konferencji online, webinarów i audycji internetowych.
Prowadzi warsztaty i szkolenia dla firm i instytucji publicznych w zakresie cyfrowych narzędzi i ich wykorzystania w edukacji oraz marketingu. Prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Fundator Fundacji Digital Creators. Ambasador EPALE – elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych, stworzonej przez Komisję Europejską.
Socjolożka i etnografka. W Centrum zajmuje się działaniami w ramach Spółdzielni Otwartej Edukacji SpołEd. Współtworzyła i przez długi czas koordynowała projekt Otwarte zabytki. Interesuje się m.in. zastosowaniem nowoczesnych technologii w edukacji i praktycznym wykorzystaniem danych publicznych. W wolnych chwilach uczy się programowania i organizuje spływy kajakowe.