Ułatwienia dostępu

Technologiczne kursy on-line dla organizacji

E-learning Sektor 3.0 to platforma oferująca bezpłatne, certyfikowane kursy online dla organizacji pokazująca, jak skutecznie wdrażać nowe technologie, usprawniać codzienne procesy i używać narzędzi cyfrowych w działaniach społecznych.

KURSY
Transformacja cyfrowa
Dowiedz się, jak holistycznie podejść do proceu zmiany sposobu funkcjonowania organizacji przy wsparciu nowych technologii.
Cyberbezpieczeństwo
Poznaj podstawy bezpieczeństwa informatycznego, sprawdź jak lepiej chronić zasoby Twojej organizacji i naucz się przedziwdziałać cyberatakowi.
Komunikacja i marketing
Odkryj techniki i technologie wspierające komunikację wewnętrzną i zewnątrzną w organizacji, które zbudują Twój wizerunek profesjonalisty.
Zarządzanie
Poznaj strategie, metody, koncepcje i narzędzia z różnych obszarów zarządzania w organizacji.
kursów na platformie
0
zarejestrowanych użytkowników
0
rozpoczętych kursów
0
DLA KOGO?
1
Jesteś liderem lub liderką
lub realizujesz i koordynujesz projekty w organizacji
2
Zajmujesz się komunikacją działań
w organizacji.
3
Chcesz działać sprawnie i skutecznie
społecznie i nie tylko, dzięki wykorzystaniu potencjału, który dają technologie.
DLACZEGO WARTO?
Bezpłatne kursy przygotowane przez branżowych ekspertów
Certyfikat potwierdzający uzyskane kompetencje
Materiały dodatkowe wspierające praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy
E-Learning Sektor 3.0
Mówią o nas
EKSPERCI
PARTNERZY
Partnerzy główni
Partnerzy merytoryczni
FAQ

Nie, kursy w ramach E-learningu Sektor 3.0 są bezpłatne.

Tak, aby skorzystać z kursów w ramach platformy, musisz zarejestrować swoje konto i podać prawdziwe dane osobowe. Jest to ważne, ponieważ to na te dane zostanie wystawiony ewentualny certyfikat po ukończeniu kursu. Dowiedz się więcej w Regulaminie platformy i naszej Polityce prywatności.

Kursy, które umożliwiając zdobycie certyfikatu po ich ukończeniu zawierają tę informację w opisie danego kursu. Generalnie kursy trwające dłużej niż 1 godzinę umożliwiają wygenerowanie certyfikatu. Nie mają ich za to minikursy, czyli krótkie lekcje, trwające łącznie 30-40 minut, które mają mocno narzędziowy charakter.

Nie, nie ma żadnego limitu, można korzystać dowolnie ze wszystkich kursów.

Kursy są kierowane w głównej mierze do osób z sektora organizacji pozarządowych: pracowników fundacji, stowarzyszeń, związków nieformalnych oraz niezależnych aktywistów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w zakresie technologii, komunikacji czy zarządzania w kontekście swojej działalności społecznej. Eksperci w poszczególnych kursach mają na uwadze ten kontekst branżowy, prezentując przykłady najlepszych praktyk bądź sposoby zastosowań określonej wiedzy.

Większość kursów na platformie posiada transkrypcję w języku polskim dodaną bezpośrednio do materiału video osadzonego na YouTube. Aby je włączyć trzeba kliknąć ikonę napisów na pasku bezpośrednio w ramce playera z filmem. Ponadto materiał jest zwykle udostępniony o krótki opis, dodatkowe materiały oraz wskazówki od prowadzącego. Kursy nie posiadają natomiast tłumaczenia na Polski Język Migowy.

Nauka w ramach kursów E-learningu Sektor 3.0 może przebiegać o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Do korzystania z platformy potrzebny jest Ci dostęp do Internetu oraz możliwość odtwarzania dźwięku z komputera, tabletu czy smartfona, z którego się uczysz. Lekcje prowadzone są metodą małych kroków i pozwalają na osiąganie szybkich rezultatów przy wdrożeniu zdobytej wiedzy. Po założeniu konta na platformie uzyskasz do bogatej biblioteki lekcji video i interaktywnych zadań, gotowych szablonów i materiałów dodatkowych poszerzających daną wiedzę. Od Ciebie zależy w jakiej kolejności będziesz realizował_a kursy.
Katarzyna Nadia Walczak
Láska nebeská​

Zajmuje się wdrażaniem i wspieraniem klientów w ich codziennych działaniach PR. Uczy organizacje pozarządowe jak dbać o wizerunek w Internecie i jak Internet wykorzystać do czynienie dobra. Studentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Poszukuje połączeń między technologią a pomaganiem. Prywatnie prowadzi profil na Instagramie @bezplastiku, na którym stara się delikatnie acz przekonująco opowiadać o tym, że świat bez plastiku byłby piękniejszy.

Marcin Gołąbek
Hello Octopus

Konsultant ds. marketingu internetowego. Certyfikowany specjalista w zakresie tworzenia strategii. Współtwórca agencji hello octopus. Ceni współpracę z organizacjami społecznymi i posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia, doradza, tworzy plany i strategie, a także realizuje działania marketingowe oraz reklamowe dla klientów ze wszystkich sektorów (start’upy, biznes, uczelnie wyższe, organizacje społeczne). Współpracował z dużymi ogólnopolskimi i regionalnymi organizacjami, m.in. FRSI, Stowarzyszenie Klon/Jawor, OPUS, Fundacja Tesco, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz małymi lokalnymi organizacjami z całej Polski.

Jakub Gruszecki
Sektor 3.0

PMO w zespole programu Sektor 3.0. Koordynuje sprawy formalne oraz administracyjne. Odpowiada również za prowadzenie wirtualnego biura dla zespołu osób, pracujących w różnych częściach Polski. Umiejętności zdobyte jako PMO wykorzystuję również jako Event Manager przy organizacji Festiwalu Sektor 3.0, gdzie sprawy administracyjne łączy z kwestiami technicznymi.

Noemi Gryczko
My Digital Life

Projektuje doświadczenia edukacyjne online i offline. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Wspierała ponad 400 profesorów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w transformacji cyfrowej. Zarządza programem rozwoju kompetencji cyfrowych My Digital Life mydigitallife.pl. Od 7 lat pracuje wyłącznie zdalnie, co bardzo sobie chwali.

Paulina Cholewińska​
Láska nebeská​

Pomaga organizacjom w tworzeniu ich lepszego miejsca w internecie, a dużą część jej pracy stanowi kreacja i komunikacja marek na Instagramie. Z dumą wspiera #nonprofitPL w digitalu – tworzy z zespołem komunikację w internecie wydarzeń takich jak Pol’and’Rock Festival czy Festiwal Sektor 3.0, związana z Centrum Komunikacji Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ceni sobie interdyscyplinarne podejście do projektów i dążenie do spójności i szczerości w komunikacji. Z pasją śledzi twórczość reklamową i społecznie użyteczną kreatywność.

Marzena Kacprowicz
Sektor 3.0

Od ponad 10 lat wspiera organizacje społeczne w wykorzystywaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Pomysłodawczyni TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora, oraz wielu inicjatyw promujących w Europie e-wolontariat. Z wykształcenia politolożka w specjalności polityka społeczna, z pasji – programistka i promotorka kreatywnego korzystania z Internetu. Autorka na Blogu Sektor 3.0. W wolnych chwilach na ZrobTowInternecie.pl opowiada, w jaki sposób Internet może ułatwiać codzienne życie.

Aleksandra Janus
Centrum Cyfrowe

Doktorka antropologii, dyrektorka Centrum Cyfrowego i kierowniczka działającej w jego ramach Pracowni Otwierania Kultury, kuratorka programu „Exercising modernity”, współautorka i kuratorka inicjatywy Laboratorium muzeum. Interesuje ją społeczna rola instytucji kultury oraz ich relacje z odbiorcami, specjalizuje się w transformacji cyfrowej i otwieraniu dostępu do zasobów dziedzictwa, a także analizie i wdrażaniu strategii partycypacyjnych i badaniach publiczności. Współpracowniczka Ośrodka Badań nad Kulturami Pamięci UJ,wykładowczyni School of Ideas SWPS, członkini rady serii wydawniczej Wystawianie Teorii oraz FestivALTers — grupy działającej przy FestivALT. Członkini grupy Muzea dla Klimatu i kolektywu Kultura dla Klimatu.

Karolina Pomarańska
Caltha

Project managerka, wdrożeniowiec CiviCRMa, ogarnia dane kontaktowe i procesy przepływu informacji w organizacjach pozarządowych pomagając odkryć, co można i trzeba z nimi robić. Prywatnie żeglująca, szydełkująca kociara.

Anna Stokowska
Katalyst Education

Team leaderka i managerka projektów z wieloletnim doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych. W fundacji Katalyst Education prowadzi zgrany zespół pełnych pasji profesjonalistów tworzących Pi-stację i Mapę Karier – darmowe, otwarte zasoby edukacyjne.

Kamil Śliwowski
Otwarte Zasoby/ Sektor 3.0​

Trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej, w szczególności dot. prawa autorskiego, otwartych zasobów i bezpieczeństwa w sieci. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy i kultury: Creative Commons, prowadząc działania edukacyjne zarówno w Polsce jak i międzynarodowo. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacjami Panoptykon i Szkoła z Klasą, blogiem Sektor 3.0, tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.

Anna Jadwiga Orzech
Láska Nebeská

#GirlBoss kolektywu Láska Nebeská, z którym współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi. Doradza i szkoli w zakresie komunikacji internetowej, employer brandingu w NGO i nowych technologii w działaniach HR, kieruje działem komunikacji w WOŚP. Z III sektorem związana od dwudziestu lat. Od 2010 roku, dzięki seminarium The New Media in the Middle East na Uniwersytecie Karola w Pradze fascynuje się wpływem nowych mediów na zmiany społeczne i działania społeczne.

Aleksandra Czetwertyńska
Centrum Cyfrowe

Z wykształcenia polonistka, zawodowo od lat związana z edukacją i środowiskiem NGO. Koordynowała m. in. projekty edukacji filmowej (Filmoteka Szkolna. Akcja!), czytelniczej (Miłosz OdNowa), kulturalnej (Sztuka Zaangażowania). W Centrum kieruje zespołem Otwartej Edukacji i prowadzi Spółdzielnię Otwartej Edukacji „SpołEd”, która zajmuje się zachęcaniem do otwartości szkół i bibliotek. Prowadzi warsztaty i szkolenia z tworzenia otwartych zasobów i wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole. Członkini Prezydium Koalicji Otwartej Edukacji. Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Maczuga
Fundacja Digital Creators

Od ponad 15 lat związany zawodowo z branżą multimedialną jako twórca, producent, publicysta i dydaktyk. Projektował i prowadził studia wideo i przestrzenie multimedialne (m.in. w Centrum Nowych Technologii Digital Knowledge Village w Warszawie). Współpracował z ramach kilkudziesięciu projektów z edukatorami z prawie 20 krajów. Wyprodukował kilka tysięcy konferencji online, webinarów i audycji internetowych.

Prowadzi warsztaty i szkolenia dla firm i instytucji publicznych w zakresie cyfrowych narzędzi i ich wykorzystania w edukacji oraz marketingu. Prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 

Fundator Fundacji Digital Creators. Ambasador EPALE – elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych, stworzonej przez Komisję Europejską.

Paweł Wołochowicz
hello octopus

Swoje pierwsze komputerowe pasje i późniejsze zawodowe umiejętności zapoczątkował w 1995 roku. Podczas wielu tysięcy godzin spotkań online i offline przeszkolił niezliczoną ilość osób z zakresu bezpieczeństwa, obsługi systemów, grafiki, tworzenia stron www, podstaw kodowania. Uświadamia starsze jak i młodsze pokolenie, w tym osoby nietechniczne na temat zagrożeń i ułatwień w sieci, z uwzględnieniem nowych technologii. Prowadzi nieprzerwanie od 2012 roku własną firmę. Swoją działalność aktualnie skupia na bezpieczeństwie w organizacjach oraz ulepszaniu i zarządzaniu ich systemami CMS. Prywatnie mieszanka geeka i fana sztuki.

Łukasz Jachowicz
Mediarecovery

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na analizowaniu złośliwego oprogramowania, incydentów informatycznych i pomaganiu klientom, którzy padli ofiarą ataków. Były członek Rady ds Cyfryzacji, wieloletni doradca największych korporacji technologicznych, prezes polskiego oddziału Internet Society. Współprowadzi popularny podcast o cyberbezpieczeństwie – “Cyber, cyber…” Prelegent na licznych konferencjach technologicznych, zdobywca statuetki dla Najlepszego Prelegenta PLNOG 20 za wykład o historii cyberbezpieczeństwa.

Wojciech Wilk
Pogotowie facylitacyjne​

Z wykształcenia socjolog i psycholog, a z zawodu badacz jakościowy i ilościowy oraz facylitator. Zarówno realizację badań, jak i prowadzenie efektywnych spotkań łączy konieczność szybkiego przetwarzania i klarownego strukturyzowania dużych ilości informacji. I to właśnie w swojej pracy lubi najbardziej – moment wydobywania spójnego, uporządkowanego obrazu z chaosu i natłoku danych.

Amy Sample Ward
NTEN

Wierzy, że technologia powinna być dostępna i odpowiedzialna dla wszystkich, zwłaszcza dla społeczności historycznie i systemowo wykluczonych ze świata cyfrowego. Jest dyrektorem generalnym NTEN, organizacji non-profit tworzącej świat, w którym misje i ruchy odnoszą większe sukcesy dzięki umiejętnemu i sprawiedliwemu wykorzystaniu technologii.
Druga książka Amy, “Social Change Anytime Everywhere”, była finalistką Terry McAdam Book Award. Ich najnowsza książka, “The Tech That Comes Next”, której współautorką jest Afua Bruce, dotyczy możliwości dla twórców zmian, technologów, filantropów i decydentów politycznych w budowaniu sprawiedliwego świata za pomocą technologii.