Ułatwienia dostępu

Język inkluzywny – czyli jak mówić, żeby nikogo nie wykluczać

Język inkluzywny – czyli jak mówić, żeby nikogo nie wykluczać

Ten kurs przeznaczony jest dla osób którym zależy na mówieniu i pisaniu w taki sposób, żeby nikogo nie wykluczać., nie stygmatyzować, nie obrażać. Dla osób, którym zależy na tym, żeby przekaz ich organizacji był zrozumiały dla różnych grup odbiorców, i żeby budował poczucie bezpieczeństwa, kontaktu i przynależności. 

Kurs ten przeznaczony jest również dla osób, które nie lubią języka inkluzywnego. Jeżeli drażni cię używanie takich słów jak „psycholożka” i „osoba studencka”, czy „osoba z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego” – zachęcam do słuchania – być może znajdziesz w sobie więcej spokoju i zrozumienia dla osób używających tych słów.

Czego się nauczysz:
  • dowiesz się dlaczego warto używać języka inkluzywnego
  • poznasz narzędzia wspierające pisanie prostym językiem
  • dowiesz się jak pisać i mówić nie stygmatyzując
Lena Rogowska-Lewandowska
Trenerka, facylitatorka, superwizorka Stowarzyszenia sTOP, wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu. Od ponad 15 lat współpracuje z instytucjami (ngo, biznes, uczelnie wyższe, instytucje kultury) w obszarze DEI, komunikacji empatycznej, budowania kultury informacji zwrotnej w instytucji i rozwiązywania konfliktów. Wspiera liderki i liderów w budowaniu przywództwa opartego na empatycznej komunikacji. Absolwentka m.in. Akademii Teatralnej w Warszawie,Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN, Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, Zaawansowanej Szkoły Facylitacji Społecznej, Podyplomowych Studiów Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas.
Informacje o kursie
Czas: 30 min
Poziom: początkujący
Uczestnicy: 88
Status
Niezaczęty
Dostęp
Bezpłatny
Rozpocznij
5 2 liczba ocen
Ocena
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze